2024 LGS KAPSAMINDAKİ MERKEZİ SINAVA YÖNELİK ÖRNEK SORULAR YAYIMLANDI

2024 LGS KAPSAMINDAKİ MERKEZİ SINAVA YÖNELİK ÖRNEK SORULAR YAYIMLANDI

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2023

Liselere Geçiş Sistemi (LGS 2024) kapsamındaki 2023-2024 eğitim dönemi merkezi sınava hazırlık yapan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan örnek soru ve çözümlü videoları yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Örnek soru kitapçıklarında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri alanlarından 10'ar soru, TC. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldığı açıklandı.

Açıklamanın devamında; "Örnek sorular 8'inci sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlandı. Sorular; öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme vb. bilimsel süreç becerilerini ölçecek nitelikte hazırlandı" denildi.

Yayınlanan örnek soruların çözümleri MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi YouTube kanalından izlenebiliyor. 

2024 LGS Merkezi Sınav Örnek Sorular ve Çözümleri


https://www.meb.gov.tr/lgs-kapsamindaki-merkez-sinava-yonelik-ornek-sorular-yayimlandi/haber/31551/tr